Playmakeři vyráželi na turnaje: Představili se v Letohradu i v Praze

Květen a červen, měsíce bez florbalu? Ne tak docela. Období mezi koncem sezóny a letními prázdninami zpravidla bývá dobou letních florbalových turnajů. Jinak to není ani v případě Playmakerů. Několik z nich se například představilo na akcích, kde Playmakeři jako tým nestartovali. A právě na dění zde se tentokrát zaměříme.
Jako první do akce šla trojice Svoboda-Svoboda-Šebesta. Trio vypomohlo oddílu FBC Lutín, s nímž mají Playmakeři dlouhodobě dobré vztahy a poslední dobou i blízkou spolupráci. Kluci vyrazili podpořit na Ostravské hry. Týmu dorostu se bohužel příliš nedařilo - vítězství se nedočkal. Přesto naši Playmakeři odjížděli s tím, že mají zkušenosti navíc, zahráli si na kvalitním turnaji a byli navrch platnými členy týmu.
Šanci na zajímavé zakončení své velmi dobré sezóny dostala obránkyně starších žáků Kateřina Slamencová. S týmem FBS Olomouc totiž vycestovala do Prahy na Prague Floorball Cup. "Při vstupu do turnaje se od nás nečekaly žádné velké výsledky, ale ve skupině se nám povedlo porazit všechny týmy a z prvního místa jsme postoupily do semifinále, ve kterém jsme podruhé přemohly holky z Českých Budějovic. Ve finále nás čekaly holky z Gullivers Brno, které také do té doby nepoznaly porážku. Bohužel už jsme na ně nestačily, ale i když nás porazily a my skončily druhé, odjížděly jsme nadšené a s velkým úspěchem," zhodnotila turnaj sama hráčka.
Stopa Playmakerů byla i na 15. ročníku Falcon Cupu v Holešově. Zúčastnil se jej s Vortex Olomouc útočník našeho Áčka, Miroslav Bukovan. "Chytili jsme kvalitní týmy z Holešova, Kroměříže a okolí. Skupinou jsme prošli, měli jsme jednu remízu, pak jsme vyhrávali, na závěr jsme prohráli 1:3," konstatoval. Tým ovládl semifinále s šel do rozhodující bitvy. "Potkali jsme zde tým Nahoru dolů. Zápas se vlekl, mleli jsme z posledního, neběhalo se. Skončilo to remízou, šlo se do nájezdů a po urputném boji ve finále jsme prohráli na nájezdy," dodal Bukovan. A závěr? "Turnaj dobře sestavený, jediným mínusem byly dlouhé prodlevy mezi zápasy. Jinak organizace super, občerstvení i ceny super, kvalitní týmy. Navíc se sešla báječná parta," uzavřel.
V červnu se trio Tadeáš Šebesta-Ondřej Koutný-Michal Bendík představila také na Letohrad Open. Turnaj odehráli coby členové týmu Střelci od bufetu. Zajímavost byla, že coby dorostenci nastoupili do turnaje dospělých. Tým skončil sice až dvacátý, přesto si ale připsal nemálo vstřelených branek, kdy jen Tadeáš Šebesta končil akci s bilancí 6+1.
